بچه ها امروز انقدر براتون خبر هاي خوب دارم كه نيمدونم از كجا شروع كنم

در پي استقبال و حمايتهاي شما عزيزان همه بچه هايي كه به نوعي رفته بودند قول دادن كه برگردند

سامان كه به علت مشغله كاري رفته بود قول داده دوباره بلاگش رو راه بندازه و از اين به بعد فقط تو بلاستش بنويسه كه من كار دارم و نميتونم سر بزنم كه من هر وقت دلم براش تنگ شد بتونم 4 تا فحش آبدار نثارش كنم

آبجي سحر خوشكلم كه به خاطر كامنتهاي بي ربط من رفته بود برام چند تا كتاب آموزش نقاشي براي كودكان فرستاده كه اگه همه رو بخونم و ياد بگيرم بر ميگرده

آخه يه بار يه نقاشي كوبيسم گذاشته بود كه من نميدونستم و رفتم ايراد گرفتم و بعدش بد جوري بهش بر خورد و ديگه بعد اون روز بهم سر نزد. بعد ها از مامان لولوفر كه ايشون هم اتفاقاً نقاش و هنر مند هستند شنيدم كه هنر مند ها، كارهاشون رو مثل بچه هاشون دوست دارند و خيلي بايد در نظر دادن مواظب باشي و حق داره كه برات عصباني شده

اما بعد نوشتن اين مطلبم آبجي سالومه هم كه خيلي شعر هاي قشنگي مينوشت تازه دو زاريش افتاد و اون هم چند تا كتاب شعر كودك برام فرستاده و شرط كرده كه تا نخونم و شعر ياد نگيرم ديگه برام شعر نمي نويسه و شعر آخرش رو هم از دست كامنتهاي آبكي من يه جا ديگه آپ كرد كه من نتونم باز كامنت طنز بذارم

اما آبجي شبنم هم يه نامه براتون نوشته كه انقدر طولانيه كه خودم هم هنوز نتونستم بخونم و همينطوري براتون كپي كردم كه هر كي بيكار بود بخونه و خلاصه گفته برگشته و يه سكه هم جايزه گذاشته براي هر كسي كه بتونه بشناستش

حالا نكته اي كه برام جالب بود اين بود كه بعد متن قبلي من يه تعداد از دوستان فوري همه چيز رو به خودشون گرفتند و بحث هايي در مورد زندگي حشرات و علل انقراض نسل دايناسور ها و غيره راه انداختند

آخه دوستان خوبم

اگه بحث در مورد حشرات شيرين بود كه من هم درسش رو خوندم هم اطلاعاتم از شماها بيشتره ، شما خواهش ميكنم كه اين بحث ها رو ول كنيد و بچه ها رو بيخودي نسبت به هم بد بين نكنين ، اگه لازم بشه من 12 واحد حشره شناسي پاس كردم و با كمك بچه هاي زيست شناسي و كشاورزي در اون مورد هم مطلب مينويسيم . اما همونطوري كه من نقاشي و شعر بلد نيستم و كانمتهام باعث ناراحتي بچه ها ميشه شما هم در مواردي كه تخصص نداريد مطلب ننويسيد

اميد وارم اين بار به كسي بر نخوره حرفهاي من

و اما خبر خوش آخر هم اينكه مامان لولوفر براي مدت 2 ماه رفتن مسافرت و حسابي ميتونيم شيطوني كنيم

حالا هر كي توپ داره بياد خونه ما كه يه فوتبال حسابي بازي كنيم

حرف هام تمون شد ، اين شما و اين هم نامه شبنم شب آوا

به خاطر طولاني بودنش خيلي عذر ميخوام

اين آبجي شبنم هميشه پر حرفه ديگه

«سلام شهرام عزیز

ممنون از اینکه اینقدر به فکر دوستانت هستی Ùˆ اینقدر برای آنها ارزش Ùˆ احترام قائلی . وقتی فهمیدم در مورد دوستانی Ú©Ù‡ از اینجا رفته اند مطلب نوشتی وسوسه شدم Ú©Ù‡ سری بزنم . از طریق Ø¢ÛŒ دی شهرام آمدم Ùˆ نوشتارت را خواندم . وقتی هر کدام از دوستان به نوعی خداحافظی میکردند Ùˆ میرفتند میدانستم Ú©Ù‡ روزی دوباره بر میگردند . همواره با خود Ù…ÛŒ اندیشیدم Ú©Ù‡ اگر روزی خواØ
³ØªÙ… اینجا را ترک کنم چگونه باید خداحافظی کرد ØŸ ولی میدانستم Ú©Ù‡ این امرروزی به سراغ من هم Ù…ÛŒ آید . اگر یادت باشد شعری هم بر این مضمون نوشته بودم . میخواستم فقط خداحافظی کنم Ùˆ بروم . چون در این مدت چیزهایی اینجا دیدم Ú©Ù‡ حتی تصورش هم برایم مشکل بود Ú†Ù‡ برسد به دیدنش . دوستیهایی را اینجا دیدم Ú©Ù‡ واقعا بی نظیر بود Ùˆ آنها را به دنیای واقعی نیز منتقل کردم . دوستانی Ú©Ù‡ فقط واژه دوست را به یدک نمی کشند بلکه آن را در عمل نیز به من ثابت کردند . آری درست است من چیزی را Ú©Ù‡ سالها در Ù¾ÛŒ آن بودم در این محیط مجازی Ùˆ غیر واقعی یافتم . احساسی زیبا Ú©Ù‡ برایم بی نهایت ارزشمند است . دیگر دنبال چیز بالاتری نمی گردم . همین برایم کافیست Ú©Ù‡ تمام آینده مرا معنا کند .

اما قصدم از خودکشی چه بود ؟ از اینکه اکانت خویش را حذف کردم ؟ من خودم با دستان خویش ، خودم را از بین بردم . << من >> را . شبنم را . همو که میشناختیدش و بیشتر قضاوتهای شما یا دیگران از روی نوشته ها و اندیشه و چهره و سن و سال و محل تولد و ... بود . خودکشی کار سختی است . سخت تر از آنچه فکر میکنید . و سخت تر از آن این است که خویش را درون خویش از بین ببرید . آن منِ کاذب و دروغین را . من هم مثل خیلیهای دیگر سعی کردم خودم را بهتر از آنچه که هستم به نمایش بگذارم . اما بدانید من هم خطاهایی داشته ام . اشتباهاتی که هیچوقت منکر آن نبوده ام . اما در ازای آن تجربیات ارزشمندی نیز یافته ام .

وقتی اینکار را کردم حتی همسرم هم نگران شده بود . برادرم هم همینطور . اگر به بلاگ همسرم مراجعه کنید و کامنت زیبای برادرم را بخوانید متوجه همه چیز خواهید شد . او خیلی زیبا اینگونه نوشته : ما شبنم را درون خویش گم کرده ایم .

تلنگر کوچک ولی بجای برادرم این را به من فهماند که آری من هم شبنم را گم کرده ام . آن هم درون خویش و شما هم اگر مرا باور دارید بدانید که من همیشه با شمام . درون قلبهای پاک شما . هنوز هم با شما نفس میکشم ، زندگی میکنم ، هنوز هم به یاد اندیشه ها و افکار بلند همه تان هستم . اما یادتان باشد خداوند زمانیکه جان هر انسانی را میگیرد ، انسان دیگری را متولد میکند . من هم روزی دوباره متولد خواهم شد اما نه با نام شبنم . این بار نه نامی در کار است و نه نشانه ای و نه چهره ای و نه هویتی . نمیخواهم اینبار ملاک قضاوتهای دیگران بر اساس نام و هویت و رنگ چهره و چشم و ابرو باشد . این بار فقط اندیشه است که متولد میشود ، به بار می نشیند و با شما تقسیم می شود ، شاید روزی دوباره در مسیر راه شما قرار بگیرم ، چون اینجا همه چیز بهم متصل شده است ، اما بدون هیچ نشانه ای . چرا که من خویش را درون خویش کُشته ام . دیگر در پی یافتن نام و عنوان و آوازه نمی گردم . دیگر نمیخواهم زیباییهای وجودی ام را به رخ دیگران بکشم . میخواهم خودم باشم و اندیشه هایم تا شاید بتوانم مامنی باشم برای تسکین دردهای دیگران .

این راز بزرگ زندگی است اگر میخواهی تا همیشه باشی<< من >> نباش .

در این مدت در مورد آدمهایی که اینجا بودند خیلی فکر کردم . خواستم خیلیهاشان را محکوم کنم اما دیدم نهایت کم لطفی است . ازقدیم گفته اند : ادب از که آموختی ، از بی ادبان . اگرعاقلانه تر بیاندیشیم همه ما درسهای بزرگی از آنها یاد گرفتیم اگرو فقط اگر، کمی عاقلانه بیاندیشیم . به جای اینکه دیگران را به پای میز محاکمه بکشیم ابتدا خود را قضاوت کنیم . مگر نمیگوییم که اینجا محلی برای تبادل اندیشه است پس چرا باید مسائل شخصی خود را به اینجا بکشانیم و اینجا را تبدیل به محلی برای انتقام گیری نماییم ؟

در این مدت یاد گرفتم ملاک ارزش بندی انسان ها رنگ رخساره و قلم و اندیشه و چشم و ابروی زیبا و ... نیست . ارزش وجودی هر انسان به خمیر مایه او باز میگردد و همه انسانها فطرتا پاک هستند . مگر نه این است که ما جانشین خداوند در روی زمین هستیم . پس هر کدام از ما مقداری از صفات خداوند را در وجودمان داریم . کم یا زیاد فرقی نمی کند. پس به جای دیدن زشتیها و بدی های دیگران ، کمی هم سعی کنیم خوبیها را ببینیم و زیباییها را .

یاد گرفتم که دیگران را فقط بخاطر خودشان دوست داشته باشم و معایب آنها را به دیده دلسوزی بنگرم و دررفع آنها بکوشم نه آنکه تیر پیکان نگاههای عتاب آلودم را به سمتشان نشانه بروم . همه ما ذاتا خوبیم . همه ما فطرتا پاکیم . روح همه ما مقدس است فقط گاهی اوقات نیاز به تلنگر داریم .

و اما خیلیها درمورد نامی که برای خویش گزیده بودم سوال کرده بودند ( شب آوا ) . این نام فامیلی من نیست . اسم مستعار من هم نبوده . قول داده بودم که بگویم و میگویم .

شب آوا ، بغض تلخ نا پ
یدای من است . شب آوا ، قصه تنهایی من است . قصه غربت من ! در این دنیای شلوغِ خالی . قصه درد دل من است که چون آتشفشانی ، خاموش مانده است و هر از چند گاهی از اینجا سر بازمی کند . شب آوا ، لاک و مُهری خورده بر لبهای من است . قصه زخمهای مانده بر دل من است . شب آوا ، آوای در گلو مانده ای است که تنها شب هنگام به گوش میرسد.

شب آوا قصه ستاره دنباله داری است که هر هزار سال ممکن است یکبار طلوع کند و شما این وسط نه آنکه منتظر بمانید تا ستاره دیده شود بلکه همسفر او شوید از این ظهور تا طلوع بعدی .

و اما اینجا میخواهم یادی از کسانی کنم که هر چند اندک و کوتاه مدت اما معلمان بزرگی برایم بوده اند :

بابا ناصرعزیزکه افتخار دیدنشون از نزدیک رو هم داشتم و همیشه نگران این مساله بودن که من مُدونُم و نُموگُم . راستی از نوشیدنیهای رنگارنگ چه خبر؟

آقا وحید فنجان خالی که با عقل دوراندیش خویش همیشه به من لطف داشتن و این عاقلانه اندیشیدنشون منو کُشته .

نیلوفرعزیز که به دوستی باهاش افتخار میکنم و تقریبا هر روز باهم در ارتباطیم .

فرشته مهربون که خیلی از شماها نمیشناسیدش ولی شکلاتهای خوشمزه اون همیشه معنای واقعی عشق رو بهم یادآوری میکنه .

وفا و امیر خان که یک زوج خوشبخت و مهربون هستن و هیچوقت محبتهاشونو از یاد نمی برم . هر دوتاشون با وفان .

یلدای عزیز با چشمانی به رنگ شب یلدا . راستی به اون مساله ای که گفتم فکر کردی ؟ حروف الفبا از الف شروع میشه و به ی ختم میشه و حروف نام تو از ی شروع میشه و به الف ختم میشه .

نازنین مهربون و عاشق پیشه که دوستی رو در حق من به اتمام رسوند و هیچی نمیتونم در برابر زحماتش بگم . با اون دوست جونِ پرنده اش .

عسل عزیز که عشقش هنوز هم به شیرینی عسل درون من جاریه .

بهزاد گرامی که این روزها حسابی شرمنده اش هستم نمیتونم ازش احوالپرسی کنم ولی مثل برادری مهربان همیشه به یادم بوده. امیدوارم زودتر برگرده .

هاله عزیز یا خانجون ِهمه مون ، که اگر چه ندیدمش ولی نمیدونم چرا اینقدر خودمو بهش نزدیک احساس میکنم . فکر کنم قضیه همون روحهای هم انرژی باشه .

داداش رضای همه مون که مهربون و منطقیه و دلش کوچیکتر از دل یه گنجشکه . هیچوقت چشمای اشک آلودشو زمانیکه بهش گفتم مادرمو از دست دادم رو فراموش نمیکنم .

سحر ( ممول ) مهربون ، دختری که از سرزمین نقاشیها اومد با دلی به پاکی و سپیدی بوم نقاشیش و متاسفانه اینگونه رفتنش منو خیلی ناراحت کرد .

صالح برادر کوچیکتر خودم که فکرش ، اندیشه اش و قلمش بی نهایت زیباست و براش احترام زیادی قائلم . رفتنش منو دلتنگ کرده بود .

نادر (moon walker ) اگرچه مدت زیادی از آشنایی با اون نمیگذشت اما لطف بیش از اندازه اش همیشه شامل حال من بود و این اواخر خیلی کم کار شده بود . انتخابهای زیبایی برای بلاگش میکرد .

خاندان خیر آبادی که من به اونا لقب سه تفنگدار رو داده بودم :

( آرش که براش نوشتم عیب رو اونطور و به اون نحوه گفتن که منجر به اصلاح صاحب عیب بشه کار دشواریه و همیشه از اینکه از این منظر به عیبهای دیگران و جامعه نگاه میکرد برام قابل تقدیر بود . دوستی که خیلی چیزا ازش یاد گرفتم .

عاهد که مدت زمان زیادی رو با هم دوست نبودیم اما واقعا دوست خیلی خوبی برام بود . مهربون و صادق بود ، هر چند که مدتهاست از اینجا رفته .

Ùˆ سهند Ú©Ù‡ دوستی ما بر پایه فیلم Ùˆ سینما بنا شد Ùˆ خیالم از بابتش راحته . هر از چند گاهی با هم تلفنی حرف میزنیم . کوچکترین دوست من در اینجا Ùˆ بزرگترین معلمم در اینجا بÙ
ˆØ¯ . همینو بگم Ú©Ù‡ بر خلاف سن کمش از خیلیها بیشتر میفهمه . )

خاندان طیرانی که واقعا به والدینشون باید آفرین گفت :

( مونا دختری مهربون و دوست داشتنی که ملاقات تصادفی ما تبدیل به یه خاطره شیرین شد .

شیما که هر چی از وقار و متانتش بگم کمه . دوستی برای همیشه است .

و محمد که با این رشته اش منو کُشته . همش مشغول تحویل پروژه است . مگه رشته قحطی بود محمد جان ؟ با این رشته اش همش منو یاد اسپیلبرگ میندازه با اون فیلم معروفش . )

آقا پویا که همیشه به من لطف خاصی داشتن وهمیشه جویای احوالاتشون از نازنین عزیزهستم .

خواهرشون سانی که زمان زیادی رو با هم دوست نبودیم ولی ایشون هم همیشه به من لطف ویژه داشتن .

بشری عزیز که همیشه به من سر میزد . نوشته هاشو خیلی دوست دارم . ساده و روان و با احساس . یه دوست نازنین .

دوست خوبم بلوط آبی یا همون وحید خان که واقعا پُرکار و مهربون هستن و الطاف ایشون هم همیشه شامل حال من بوده . راستی شنیدم شما پزشکی ؟ درسته ؟

قاصدک یا بهزاد که اگر چه هر دوتا مون توی یه شهر زندگی میکنیم اما هیچوقت فرصت نشد که با هم بیشتردرارتباط باشیم . اینروزا خیلی کم کار شده .

ستار یا همون پرسپولیس که زحماتش برای اینکه به ما بفهمونه ما هنوز هم ایرانی هستیم رو ارج می نهم . آفرین به این پشتکار و علاقه .

شازده کوچولو ( محمد و عسل ) عزیز که جاشون خیلی اینجا خالیه . مدتیه که کم کار شدن .

آهو که دختری مهربون و خونگرمه و اونم خیلی وقته که کم کار شده . علتشو نمیدونم ولی خیلی دوستش دارم .

بهراد که اونم یه دفه ای غیبش زد ولی گویا دوباره برگشته . همیشه منو با کامنتهاش شرمنده میکرد .

توسکا که مانند اسمش سبز و زیبا و باوقاره و زیاد از آشنایی من و اون نمیگذره اما همیشه خوندن نوشته هاشو دوست داشتم و همینطور کامنتهای زیباش رو .

نی نی که مثل اسمش کوچولو و دوست داشتنیه با قلبی پاک و مهربون مثل همه نی نی کوچولو ها .

آقای مارکوپولو یا آقا محسن که با ایشون هم مدت زیادی نبود که آشنا شده بودم ولی برای افکار و اندیشه شون احترام قائلم .

مریم خانمِ گُل که با ایشون هم خیلی دیر آشنا شدم ولی لطف و محبت زیادش همیشه شامل حال من بود .

رزگاری دختری که تو عراق زندگی میکنه اما اندیشه های بالایی داره و تو این مدت دوست خیلی خوبی برام بود .

سانتینو یا شهرام برادر خونی و جونی من که هیچ وقت منو تنها نگذاشته . چه تو شادیها و چه تو غمها . می پرستمش .

شهرام داداش یا همسرم که اگرچه مدت زمان زیادی رو خونه نیست ولی سعی میکنه تا جایی که بتونه به دوستاش سر بزنه .

و اما شهرام بیطار یا بهتربگم بیکار که داداش کوچیکه خودمه و قراره با مامان نیلوفربراش آستین بالا بزنیم و تا زمانیکه دو تا همستر کوچولوی من زنده ان خیالش راحته که من ارتباطمو باهاش قطع نمیکنم .

البته دوستان زیادن و مجال صحبت کم . همچنین من متاسفانه دیگه لیست دوستامو در اختیار ندارم که تک تک ازشون نام ببرم . اگه نامی از قلم افتاد ببخشین . همه شماها معلمان بزرگی برای من بودین . هر کدوم به اندازه توانایی خودتون درسهای زیادی رو به من دادین و بابت همه چیز از همه ممنونم . همه رو به خدای بزرگ میسپارم و همیشه به یادتون هستم . فراموشتون نمیکنم ، فراموشم نکنین . درآخرازاین همه پر حرفی عذر خواهی میکنم به بزرگواری خودتون ببخشین .

دوست هميشگي شما شبنم»

بچه ها آبجي شبنم با يه Ù
¾Ø±Ùˆ فايل ديگه بدون عكس Ùˆ مشخصات بين ماهاست Ùˆ گفته
هر كي بتونه بشناستش يه سكه جايزه ميگيره

اين نقاشي رو هم تقديم ميكنم به همه شما عزيزانم . مخصوصاً فرمانده ارتش رنگها

با درود و سپاس فراوان : شهرام

127 نظر:

 1. پس من هم دوم

  هوررررررررررررررررا

  می دونید رفتن خوبه
  من هم رفتم
  ولی فهمیدم که دوستام رو نمی تونم فراموش کنم
  و برگشتم

  پاسخحذف
 2. khoshhalam ke dostat ya begam dostamon bar gashtan ! :X

  پاسخحذف
 3. rasti man be
  در صورت داشتن وقت كافي وكامل خوندن مطلب كامنت نوشتن نويسنده رو خوشحال ميكنه

  ray dadam

  پاسخحذف
 4. HAMISHE GOFTAM,,HAROOMZADE TAR,NAMARDTAR ,BISHARAFTAR,SIYAHTAR VA KASIFTAR AZ KASI KE BETOONE PA ROOYE EHSASE YE DOKHTAR BEZARE,VOJOOD NADARE,,,,
  khoda lanatetoon kone ke inghadr namardin,,ye dokhtar,ye fereshte,injoori ba dast o delbaziye tamoom,miyad inja va khoobiyo pakisho vasat mizare,ta inke baghiye ham betoonan az zaviyeye dide zibaye oon,be donya negah konan...oonvaght yek mosht khook,vaghan hich kalameye digeyi vase tosif kardaneshoon peyda nemikonam,miyan o harchi layeghe oon kasiye ke shireshoon dade,be in fereshteha nesbat midan,
  akhe ye zarre sharafam khoob chiziye,gheyratam khoob chiziye,mardoonegiyam khoob chiziye,,,,emam hosyn 1400 sale pish goft "AGAR DIN NADARID AZADE BASHID",,,age be hichiye hichiyam hich joor eteghadi nadarin,hadde aghal say konin be khatere naf o soode khodetoonam ke shode,hadeaghal yekbar tajrobe konin ke adam age be ye gole soorati tazim bokone,lezzati ke mibare,oonghadr balast,oon ghadr balast ke aslan ghabele moghayese nist ba oon chizi ke shomaha esmesho gozashtin lezzat va az lagad kardan oon gol be dastesh miyarin,,,akharesh ke chi???????vaghti vaghte mordanetoon shod,mikhayn be che chize zendegitoon eftekhar konin?????be ddelayi ke shikoondin??????????????be zolmayi ke kardin??????be andishehayi ke nadashtin??????????????????be in hame siyahi????????in hame badi?????????????in hame kasifi????????namardi????????????????????????????
  be valaye ali,be esmate zahra,kheili lazeme ke ye siliye kheili kheili mohakam,too gooshe hamatoon bokhore,,,,,,shomaha zire alame ki sine mizanin????shemr o yazid?????ooni ke dele dokhtara ro dar toole tarikh shekoonde,marooftarinesh too tarkh kodoom boode????too in rahi ke entekhab kardin,dige kheEEEiliiiii ke pishraft!! konin,be koja miresin????????????????????? dah daghighe be khodetoon zange tanaffos bedin,az paye basate aragh o manghal o baghiyeye kesafatkariyatoon boland beshin,,ye khoorde fekr konin bebinin in talashe roozmarratoon,vaghan too che masiri dare anjam mishe,,,,,,,,SHOMAHA FEKR KARDIN AGE SHABNAM(HA)BAR NEMIGASHT,YA INKE BE JAYE KHODKOSHIYE DIJITALI,KE KHODESH KAM CHIZI NIST,KHODKOSHIYE VAGHEYI KARDE BOOD,SHOMAHA BARANDE BOODIN????????SHOMAHA TA VAGHTI KE MARAMETOON BIMARAMIYE,HAMISHE BAZANDEYE AZALID BADBAKHTA.............
  az payambar porside shode ke chera baziya ba cheshme baz az donya miran,midoonid javab chi bood??????:::ellatesh ine ke hame chi,hatta tedade pelk zadanhayi ke sahme har kas too zendegi hast,tooye ketabe azali,ovorde shode,vaghti ke taraf sahmiyasho estefade kard,AJAL HATTA BE ANDAZEYE YE PELK ZADAN HAM BEHESH MOHLAT NEMIDEEEEEEEEEEEEE ,,,,,,,,,
  kholase inke forsat kheili kootahe,kheili kheili kootah,YA BE DADE KHODETOON BERESIN O KHODETOONO NEJAT BEDIN,YA....IN....KE...

  پاسخحذف
 5. DADASH SHAHRAM JOONAM,GHORBOONE OON SAFA O MARAM O MAREFATET
  BERAM,IN YEKKIYO VASE KHODET MINEVISAM:
  BE GHOLE ASAL:HHHHHHHHHHGGGGUUUUUUUUUUUUUUUUUUGGGGGGGGGGGGGGGG
  GGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG & BBBBBBBBBBBBBBBOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
  OOOOOOOOOOOSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
  KHOSH BAD SARETAN,KHANDAN LABETAN,SHADAN DELETAN;


  YA ALI


  dadash koochike(bluetoothe khodet)

  پاسخحذف
 6. shahraame aziz
  baa in ke baavaresh baraam sakhte ke to bedoone daashtane etela aat nazar raajebe chizi bedi o bi rabt harf bezani, ama baazam be maraamo mardoonegit ke eteraaf be eshtebaah kardio delaaye shekastaro be dast aavordi.
  omidvaaram kesi invara dige peydaash nashe ke inghadr birabt ke migi harf bezane.
  kaash be jaaye mosaabeghe daadan baraye pooze be khaak maloondan, dorehamiye mofid daashte baashimo az doostai ke ranjoondimeshoon jaaye bi rabt harf zadan, agar az shereshoon chizi nemifahmim, az naghshaai ke keshidan sar dar nemiarim, azashoon raajebeshoon soal konim 2 gheroon bere roo savaademoon.
  piroozo sabzo sarboland baashid
  sara

  پاسخحذف
 7. سلام
  چقدر خوشحال کننده است که دوستان خوبمون با خواهش دیگر دوستان برگشتند
  و چقدر خوبه که تو این اتفاقات مسیر زندگیمون رو صیقل بدیم
  و نذاریم غباری از کدورت و دلخوری اونو الوده کنه
  خوبیش اینه که ادم بدونه که اشتباه کرده و جبران کنه
  .....
  دوستان خوبمون !!
  به دنیای مجازی دوستانتون خوش امدید

  پاسخحذف
 8. blogeto kamel khundam,vali nemidunam o nemitunam chizi begam(????)  shad bashi duste aziz

  پاسخحذف
 9. سلام
  چه خوبه بودن در میون یه دنیا محبت،غیرت،شهامت
  اینجا چه آدمای بزرگی میان و میرن
  کی میگه اینجا آدما مجازین؟
  کی میگه اینجا هیچکس خودش نیست؟
  کی میگه اینجا همه حرفا الکیه و محبتها دروغی؟
  من واقعی ترین آدمها رو همینجا پیدا کردم  سلام شهرام
  کارت محشر بود
  شاید این کار فقط از تو بر میومد
  تو باید دبیر کل سازمان ملل میشدی
  از طرف تمام دوستام که نمیشناسی و نمیشناسنت هم به خاطر غیرتت تشکر میکنم


  شاپولی

  پاسخحذف
 10. با سلام و احترام
  با شاديت به شادي مي نشينم
  پايداريش را آرزو دارم
  و دوست دارم بماني اي دوست

  پاسخحذف
 11. سلام شبنم جان
  خوشحالم که دوباره مدونم و نمگم را پیداش میکنم که باهاش حرف بزنم، شبنمی، شاید گفتنش درست نباشه و منت هم گردن کسی نمیذارم، ولی سر زدن به بلاگ 360 و نوشتن مطلب هر چند در حد کم، واقعا برایم وقت گیره، اصلا شخصی با مشغله زیادی در حد من، وبلاگ نویسی براش در اصل مضره، بار ها شده که به خاطر همین 360 ، از کارم موندم

  این حرفارو میزنم نه برای اینکه برای شما و یا دیگران کلاس بذارم، اصلا، ولی انگیزه ای منو پای این کامپیوتر و این 360 کاشته، اونم احترام به دوستان و قدر دانی از محبت دوستان است
  اینجا دنیای انتخاب هم هست، ما ها خیلی راحت و بدون تعارف میتونیم آدمهای بچسب و نچسبو از هم جدا و دلخواه مونو انتخاب کنیم، با کسی عقد دائم تحمیلی نبسته ایم، اما زمانی که کسی را به محدوده رضایت خود راه دادیم، پس واقعا دوستش داریم، این به نظر شما انگیزه ای قوی برای تداوم دوستی نیست؟

  راستش را بخواهی ، من از رفتن بی اطلاع شما ، رنجیده خاطر شدم، یعنی اصلا با توجه به شناختم از شما، قابل هضم نبود،
  رفتی و پشت سر خودتو نگاه نکردی و تمام کانال های ارتباطی با دیگران را بستی
  من حتی واست در مسنجر پیغام دادم که بابا یه شماره تلفن به من بده، بهت زنگ بزنم ولی دریغ از یه جواب
  ببین این کارات کتک داره، حالا یه روزی دوباره تو این تهرون پیدات میشه، برف هم که داره میاد، دوباره با این بروبچه ها ملاقات میکنی، خب دیگه مابقی رو خودت حدس بزن
  الان هم که برگشتی، واسه ما چیستان گذاشتی، آخه زن، کی میخوای از این مدونم و نمیگم بازی دست ورداری؟

  پاسخحذف
 12. to ke kheyli khoda minevesi in az u,
  amma man ke khoreye jayeze va bordan hastam harchi bakhodam khastam klanjar beram ke betoonam oon matne toolanio bekhoonam nashod,?
  nemidoonam shayad chon ye dokthar neveshte,
  va oona ham harfe gheyre ehsasi nadaran to katam naraft,
  kholase dame shoma garm nafaset payande

  پاسخحذف
 13. ahvale dash shahram gole golab: :)
  hale shoma chetore?!
  khob POST indafatam khondam , gheir az oon namehe, vala didam ziade KORKHIDAM :), goftam badan. ama khob ba harfat movafegham dadash, makhsosan ba oon tikash ke harkasi dar hade takhasose khodesh begeoo benevise.
  dar kol hal kardam DADASH.
  eeeeZZZZZZZAAAAATTT ziad. :) LOL lol. (ALAN TAVAHOM LOTI GARI ZADAM)

  SHAD BASHI.
  CAPTAIN....

  پاسخحذف
 14. شهرام عزيز
  .
  .
  خوشحالم که نامه ی شبنم را برايمان پست کرديد
  .
  .
  اگرچه اصولا عادت به خواندن متنهای طولانی ندارم اما
  .
  .
  آنقدر اين نوشتار شبنم جالب و خواندنی بود که کلمه به کلمه آن را خواندم
  .
  .
  من فکر ميکنم محيط 360 اگر درست تعريف شود ميتواند برای خيلی از افراد سودمند باشد
  .
  .
  به شرط آنکه مسائل را گاها خصوصی و يا بيش از حد عاطفی نکنيم
  .
  .
  کاری که شما کرديد جای تقدير و تشکر دارد اگرچه مدت زمان زيادی نيست که با شما آشنا شده ام
  .
  .
  !

  پاسخحذف
 15. واااااااااااااااي
  باورم نميشه
  خوشحالم كه اين دوستانمون بر مي گردند
  دوباره اينجا يه رنگ و بوي ديگه ميگيره

  حضور دوباره همشون رو تبريك ميگم

  مخصوصا دوست گلم سحر ، فرمانده ارتش رنگها

  اميدوارم بعد از اين اين سنگر دوستيمون رو بيش از پيش حفظ كنيم

  شهرام عزيز از شما تشكر ويژه دارم

  پاسخحذف
 16. مژده دهید باغ را بوی بهار می رسد
  دوست تو
  M.Jahn

  پاسخحذف
 17. eyyyyyyyyyyyynamard
  eyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy bimarefat
  eyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyybivafaaaa
  esme mano nayovordiiiiiiiiii bashe basheeeeee yadet bashe az man tarif nakardiiiiiii .

  پاسخحذف
 18. shokhi kardam shoma ke in ghad bara refighat maye mizariiii omidvaram az ona ham hich vaght badiii nabiniiiiii va hamishe dostaye khobi baraye ham bashiiiim
  kheyli mokhlesimmmmm
  na eyval karet ghashang booood

  پاسخحذف
 19. من همیشه اخرم با وجود اینکه قدم کوتاهه.اخه چرا؟

  پاسخحذف
 20. 1.هورررررررااااااااا
  2.یه سوال .شما که 12 واحد(خدا بده برکت مثل واحدهای ترجمه ی ما میمونه)خوندی بگو چرا سوسکا فقط شبها میان بیرون .مگه روز رو از سرشون گرفتن ؟تازه روزا خونه هم خلوت تره

  پاسخحذف
 21. سلام

  آقا شهرام تبریک می گم و درود می فرستم به خاندانت.
  شهرام آنقدر قلب مهربانی داری که دوست دارم صورتت را بگیرم و چنتا ماچ(بوسه)آبدار بکنمت.
  شهرام جون چی بگم جز اینکه از خجالت سرم را پایین انداختم و حتی به عکست نمی توانم نگاه کنم.
  حق با تو هست به خدا.

  شهرام جون ما رو دریاب،یک شهر زیبا برات می فرستم ولی ساده و با معنی بخونش.

  نکونه سر سری ازش بگذری یا باید برام معنیش کنی.

  دوستم داشته باش باد ها دل تنگند
  دست ها بیهوده چشمها بی رنگند
  دوستم داشته باش شهر ها می لرزند
  برگ ها می سوزند
  یاد ها می گندند.
  باز شو تا پرواز
  سبز باش با آواز
  آشتی کن با رنگ
  عشق یازی با ساز
  دوستم داشته باش
  سیب ها خشکیده
  یاس ها پوسیده
  شیر هم ترسیده
  دوستم داشته باش
  عطر ها در راهند
  دوستت دارم ها آه چه کوتاهندد
  دوستت خواهم داشت بیشتر از باران
  گرم تر از باران
  داغ چون تابستان
  دوستت خواهم داشت
  شاد تر خواهم شد
  ناب تر
  روشن تر
  دوستم داشته باش
  برگ را باور کن
  آفتابی تر شو
  باغ را از بر کن
  دوستم داشته باش
  عطر ها در راهند
  دوستت دارم ها آه چه کوتاهند
  خواب دیدم در خواب آب آبی تر بود
  روز پر سوز نبود
  زخم شرم آور بود
  خواب دیدم در تو
  رود از تب می سوخت
  نور گیسو می بافت
  باغچه گل می دوخت
  دوستم داشته باش عطر ها در راهند
  دوستت دارم ها آه چه کوتاهند  دوست دارم شهرام خیلی زییاد

  با درود و سپاسی در خور شما:ستار(کسی که دوست داره برادر کوچک تو باشد)
  بوسه جادویی تو شهرام جون کشف دوباره شراب بود.

  پاسخحذف
 22. درد شبنم را میفهمم .یا حداقل سعی میکنم که بفهمم.راستش این نامه ی شبنم یه جورایی حرف دل من هم هست که بعضی از دوستام مرتب میپرسن که چرا عکس خودت رو نمیذاری و....برای من هم پیش اومده .منم یه بلاگم رو بستم و الان به زبان ا نگلیسی بازش کرده ام.کاش یه کم فکرامون رو باز تر میکردیم یا به قول یه دوستی ظرفمون رو بزرگ میکردیم که دنیا رو انقدر برای همدیگه سخت نمی کردیم

  پاسخحذف
 23. یه دوستی دارم(بهتر از شما نباشه)انقدر دوستش دارم که بعضی مواقع وقتی برام فقط یه سلام میذاره انگاری دنیا رو بهم دادن
  امثال این دوستان کم هستند ولی هستند

  برای همه ی اونایی که مثل شهرام هستند.

  من به تو معتاد شدم
  و کار اخر شد
  یا می پنداری که آغاز شد؟
  سوزنی زرین و مخدر
  حضور تو را در شریانهای من می کارد
  و زبانت را در سینه ام
  تا کوبشهای قلب بیدار شود


  غادت السمان

  پاسخحذف
 24. salam be hameye shomahayike ghalameton shode ghazaye zaman .modate kotahieke mishnasameton yeho chakh gardon mano toye in shahre kochiketon raha kard .ba neveshtehaton chizhayi yad gereftam ama joz sokot chizi baraye goftan nadashtam.ba ghalameton taktaketono shenakhtam.ba dostaraton heseton kardam .ama afsos ke shahede koche parastohaye ziadi bodam.ama khoshhalam vaghti mibinam yeki be kolbeye chobish barmigarde.kolbeye man rangie male shoma chetor?

  پاسخحذف
 25. bazam dir residam.kheili namardie.hamash dir miresam.baaale dash shahram bebin man cheghad vasat mofidam.harvaght mano mibini yade marg miofti.bazam bego marg bade.agha kheili hal dadi damet garm ya alii mola

  پاسخحذف
 26. oooof! che blog e boland o balayi;)) ama ta tahesho khundam>:D<
  in ke az doostat tashakor karde buD kare ghashangi bud, ama ghashangtar bud age link e safeye harkasio be esmesh link midaD:) intori rahat tar mishod nevehste hato fahmid (albate bara kesayyi ke mese man hstanaa)
  beBnam un maryam khanum ke gofte bud manzuret man budam ya ye maryam e Dge:-? vase hamin migam link midaD adam o be shak nemindakht;))
  anyway, thanks
  have fun
  Marie

  پاسخحذف
 27. kolbeye ghahveyie shahram male hamas vase hamineke injaro entekhab kardam baraye shekastane rozeye sokotam.bahaneyi shod baraye inke beheton begam mane honar dostam be kolbeye shoma sar mizadam az delaton khabar dashtam va doa mikonam dige bazi chizaro nabinam.shomam doa konid.

  پاسخحذف
 28. salam shahram jan
  avvalan bayad arz konam kare agha shahram haf nadare
  ham naghashish khoobe ham sheresh
  mige na boro mahde koodakeshoon soal kon.
  dar zemn shahram joon babam baram ye toope ghelgheli kharide kheyli bahale,
  hatman miyam pishet.
  faghat foozool moozool davat nakon ke be gooshe maman looloofar beresoonan.

  dar morede doostani ke raftan mesle memol(ke yeki 2 bar ghable raftaneshoon pageshoono dide boodam) ya ... hame va hame, ghablan comment gozashtam, va omidvaram ba bargashtaneshoon ham ma ro shad konan va ham neshoon bedan ke moshkelate koochik oona ro az pa dar nemiyare.

  dar morede sohabataye shabnam khanoome aziz:
  khob belakhare ye ja be dard khordam,
  oonjayee ke goftan adab az ke amookhti? khob man oonja be dard khordam dige.
  morede baghiye sohbata man ba shoma movafegham, manam tooye 360 doostani peyda kardam ke vaghean be dashtaneshoon eftekhar mikonam,
  khob mosallaman shayad az marame bazi afrad khosham nayad, vali hatta inam dalil nemishe ke az 360 badam biyad.
  shabnam khanoom bande ham taze va az tarighe doostane dige ba shoma ashna shode boodam ke:
  ke mota'assefane mesle inke pa ghadamam ziyad khoob nabood.
  be har hal az bazgashtetoon khoshhal shodam, ba inke nemidoonam koja hastid vali bazam khoshhalam ke hastid.

  khob hala shabnam khanoom man ye sekke midam be shoma khodetoon biyayd begid dare goosham kodoom profile male shomas?
  badan man nafari ye sekke migiram beheshoon migam, badesham nesf nesf baham taghsim mikonim.
  kasebiye khoobiye na?
  taze sekke ke az jibetoon nemire hich, chand ta sekke ham kaseb mishid.

  shahram jan karet fogholadas
  man ke blogeto doost daram
  albate beyne khodemoon bashe gozineye avvalo tik zadam. ;)

  Pirooz Baashid
  Mohsen

  پاسخحذف
 29. man nemidoonam che joori in hame comment inghadr zood barat mizaran!(che jomlei shod!)
  man ke zood sar zadam.amma engar bayad mese hamishe shagerde akhar basham.
  bebin dadash shahram ishalla hamishe khosh khabar bashi.vaghean khabaraye khoobi boodan.kheyli khoobe ke bache ha barmigardan.
  amma ye chize dige to ham ma ro dar morede pishraftet dar ketabe shere o naghashie koodakan bi khabar nazar!;)))

  پاسخحذف
 30. سلام اقا شهرام
  اقا ميخواهيد نظر نديم چرا سولات سخت سخت ميپرسين ؟ ماشاله همه چي رو كه تخصصي اش كردين نقاشي شعر حشره شناسي جانئر شناسي
  دوست يابي و غيره و غيره
  خوب از اين به بعد اصلا ما نظر نميديم
  دست شما درد نكنه

  شكلك خنده
  كامنت نوشتن نشونه محبت و دوستيه حالا هر چند كه در اون مورد اطلاعاتي نداشته باشي

  فداتون

  پاسخحذف
 31. سلام شهرام عزيز
  خوشحالم كه خبر اي خوبي دادي
  منهم اميدوارم مثل تو بتونم از دوستام درسهاي زيادي بگيرم
  فداي تو
  خاطره

  پاسخحذف
 32. تبریک میگم،حرفات و نوشته هات تاثیر گذار بود وباعث شد جمع 360 حفظ بشه، به نظر من هم کامنت گذاشتن یک جور نشانه محبت ودوستیه

  پاسخحذف
 33. wOOOOOO00000OOoooW!!!!!!!!!!!!!!!!!
  khube ma ham ye modat 360emun o tatil konim ....
  bebinim ma ram kasiiiii enghadr tahvilll migire...:)..:D

  پاسخحذف
 34. salam shahram jan
  vaghean be in hame poshte karet tabrik migam
  vaghti blog ghablet (khod koshi ) ra khondam be khodam goftam damesh garm ajab adam iee befekre dostashe ,ama fekr nemikardam ta in had donbale ghazie ra begiri ,kheili khoshalam ke mibinam dostaye to be in mohit samim darand bar migardan . ne mitonam nazar ziadi dar bareye shabnam khanom (shab ava) bedam chon shenakhte chandani nadaram azash ama az in matne zibash mish e fahmid ke adame kamelan ghadr shenash ast va nesbat bedostash khodesh ra moteahed(متعهد )midone .
  az in bebad bedonbal shbnam khanom migardam chon vaghean niaz mande polam akhe adsl man farda ghat mishe va az in be bad hozor kam rang man kam rang tar mishe ,ama motmaen bashid rahetet nemikonam va dast az sare kachal in 360 bar nemidaram

  پاسخحذف
 35. eyval agha shahramm...kheyli dir residammmmmm va khafan shaki hastaaaaaaaaaaam...ama matlabe to0o0o0o0opi bood..kheyli ghashang neveshte boodi....va khoda ra shokr ke hamechiz be kheiro khoshi tamum shod....man ke in gahaioon va khanumaie gol ra ziad nemishnasammmmmmmmmm ama khoshhalam ke bargashtan!!!!(1 nis bege akhe be to che..ki aslan az to nazar khast!?!?!?)badan hamash avale gheseha migan 1 bood 1 nabood.......befarmaiid hala ke felan hame hastaaaaaaaaaan...ham in hast ham oon hasttttt...cheshme sheytoon koor...gooshe sheytoon kar.......

  پاسخحذف
 36. دو هفته ای میشه که خیلی سرم شلوغ شده، تو این مدت کمتر اومدم اینجا ولی اومدم گاهی حتی شبنم جون تماس گرفته نتونستم درست حسابی باهاش صحبت کنم اما دیگه مطمئنم که این جور گرفتاریها توسط دوستان قابل درکه و نگران نیستم
  من ممکنه کمرنگ بشم اما محو نمی شم
  همه همین طور هستند اگه غیر از این بود شبنم چرا این نامه رو می نوشت؟ شهرام چرا این پست رو میذاشت ؟ ما چرا نظر می دادیم؟ منم خوشحالم چون دوستای خوبی اینجا پیدا کردم. خوشحالم چون خیلی چیزها یاد گرفتم. خوشحالم چون هستیم همگیمون هستیم کنار هم و برای هم

  پاسخحذف
 37. سلام شبنم جونم
  خوبي؟الهي فدت شم با اون روح هم انرژيت ، ننه مي بيني تو اين سن و سال اونقدر اين نوه هاي ...مشقاشونو ننوشتن تا همش افتاد گردن خودم ، حالا بايد بشينم صبح تا شب مشق بنويسم.ميگم اين روزا چند تا آي دي ماي دي جديد راس و ريس شده جون من يواشكي بگو كدومشي سكه رو هم ميدم نتيجه عزيزم برم يه چيزي واسه خودش ابتياع كنه

  .
  .
  راست مي گي بستگي داره اينجا رو چه جوري حلاجي كني و ببيني ، نبايد به حماقت ها و نوشتار گستاخانه عده اي توجه كرد
  تو اين چند روز يكي با اي دي نا مشخص اينقدر از بچه ها بد گفته كه نگو، ولي گوش من بدهكار نيست، همونجور كه يكي را از درون خودم بشناسم كافيه
  ننه آب تو هاون مي كوبن و هوا غربال مي كنن
  خودم پيدات مي كنم
  بذار سرم خلوت بشه
  ميام اون شكلاتو رو هم مي خورم

  :D
  قربونت
  خان جون

  آقا شهرام
  سلام و ارض و هواي ادب
  نن جون نقاشيهاتو كشيدي؟
  مشقاتو نوشتي؟
  شعراتو از بر كردي كه حالا طومار مي نويسي؟
  من حوصله ندارم بيام دم در مدرسه ها! گفته باشم
  باريك الله

  پاسخحذف
 38. من که این فرصت رو نداشتم که با شبنم و سحر عزیزو بعضی دوستای دیگه زیاد آشنا بشم چون تازه عضو 360 شدم.اما میتونم بگم داشتن دوستای خوب و نازنینی مثل شماها برام یه افتخاره.یه هدیه که از طرف خداست و واقعا"هم نظیر این دوستی هارو بیرون اینجا کم دیدم.به هر حال خیلی خوشحالم که دوستان نازنمینی مثل شماها رو دارم و امیدوارم که بتونیم تا همیشه دوستای خوبی برای هم بمونیم
  :)

  پاسخحذف
 39. سلام
  آقا شهرام عزيز خوشحالم كه چند تا از دوستاي خوبت برگشتن.
  راجع به نامه شبنم خانم گل هم چون الان وقت ندارم بخونمش پرينت گرفتم توي اتوبوس از سر كار كه مي رم خونه بخونم بعداً نظرم رو مي گم
  شاد باشي و پيروز

  پاسخحذف
 40. yadam raft begam Aksran dostan migan man naratam to off saide .

  rasty enghadr comnethaye boland obala bara mizaran ye vaght ziadi khoshet naiad rodel koni LOL khoda u ro be dostat va dostato be u bebakhshe

  پاسخحذف
 41. 1زنی هنوز می نویسد۸/۲۹/۱۳۸۵ ۹:۱۲ قبل‌ازظهر

  che khub ke hame dobare dore ham khahand bud.be omide hamishe amighane samimi budan...

  پاسخحذف
 42. سلام و مرسی بابت همه چیز  اول اینکه من نقاشیهای کوبیسم رو دوست دارم  دوم اینکه مرسی شبنم خانم


  سوم اینکه نمیدونستم تو یک شهر زندگی میکنیم


  چهارم اینکه من همیشه شاگرد کوچیکه شما بودم


  پنجم اینکه من تمام فعالیتم رو روی کلوب مشهدیها گذاشتم


  و شمشم اینکه


  فعلا خداحافظی تا بعد  قاصدک

  پاسخحذف
 43. ممنون از تو شهرام جان

  تعدادي از دوستاني كه دعوت كرده اي , اشخاصي را كه بر گشته اند را نمي شناسند
  اي كاش لينك دوستان برگشته را هم درج مي كردي
  پستي كه شهرام تو 360 پاش كامنت نذاره , اعتبار نداره
  بر فراز باشي عزيز

  پاسخحذف
 44. شبنم عزیز
  اومدن دوباره شما به این محیط منو واقعا خوشحال کرد

  بعضی از دوستای اینجا واقعا فوق العاده هستن.نبودنشون منو خیلی ناراحت میکنه

  پاسخحذف
 45. مدت زیادی است که اینجا هستم
  اما به تازگی وارد این جمع بزرگ و پر مهر شما شدم
  که بوی خوش صداقت و دوستی می دهد
  که می شود گفت
  شنید
  و آرام بود بی هراس از...
  می شود هستی را به کمال رساند و پر کشید
  زیستن دوباره است
  باشد که همیشه در روشنایی بودن به سر بریم
  بهترین آرزوها را برای تمامی دوستان دارم
  ...
  تا همیشه
  موفق و پیروز باشید

  پاسخحذف
 46. اینجا یه عالمه جا واسه حرف دل هست و ایضا "دق دل

  این نوشتار و رفتار ماست که معلوم می کنه ما اهل کدوم

  یک از این دو گروهیم
  موفق باشید

  پاسخحذف
 47. خوشحالم.هم برای شما که پشتکارتون به نتیجه خوب رسید و هم برای خودم که از تنهایی در آمدم.کاش همه برای نگه داشتن دوستیهاشون و دوستهاشون و چیزای دوست داشتنی زندگیشون تلاش کنن.من که از کامنتات به هر شکلی که باشن خوشحال میشم.درس بزرگی به همه دادی شهرام عزیز.البته اگر از همین چیزای کوچیک درس بگیریم.موفق باشی

  پاسخحذف
 48. همیشه کامنت ننوشتن دلیل بر نخوندن اون مطلب نیست. هر کس بر حسب اطلاعات و درکش از مطالب تشخیص می ده که می تونه کامنت بذاره یا نه . این انتظار زیادی است که از همه بخواهیم با ما همراهی کنند و هم عقیده باشند . مهم رسالت نویسنده است که باید مورد توجه واقع شود. صرفا هدف ما از نوشتن جمع کردن کامنت نیست بلکه بازگویی حقایق است و نظر دادن امری است کاملا اختیاری . چنانچه خودت می دونی من کامنت زیادی نمی گیرم ولی این امر نمی تونه باعث دلسردی من از نوشتن بشه .
  به دوستانی هم که برگشته اند خوشامد میگم . امیدوارم همگی موفق باشند.

  پاسخحذف
 49. Shahram!Eteraf mikonam ke nakhundam,emruz avalin midtermo dadam va hesaabi busy hastam.
  take care.

  پاسخحذف
 50. Stop blogging til I got free!!

  پاسخحذف
 51. سلام شهرام جان ‏
  بر هر دری ,طلیعه ای از سکوت ماند ‏
  رو به فردا ‏
  رو به نو شدن ‏
  رو به خاموشی ‏
  پشت هر دریچه کلامی است برای رستگاری رو به خاموشی ‏
  ‏...‏
  از توتشکر می کنم که این قدر هوای دوستانت را داری ... در ثانی از فرمانده ارتش رنگ و شب آوا .. هم تشکر ‏می کنم که به یاد خاطرات چند کلام و چند نقش هستند. ‏
  امیدوارم موفق باشند ... سکه احتیاجی نیست . خودش میآید ‏

  پاسخحذف
 52. salam shahram jan....khshhalam ba kasani doostam ke ghalbe talaee darand...mesle to...ke boodan ya raftan yeki digeh barat gham misheh...behet eftekhar mikonam...

  va ama shabnam khoshgele man ke hala dobareh mitooneh inja ro bekhooneh na ba acounte shahram ke be yek shabavaye no.....midoonestam....un rooz ke behem gofti man har chi donbalesh boodam az 360 be dast avordam digeh be un ehtiagi nadashtam...delam gereft...azat delkhor shodam....goftam shabnam e man injoori nist....injoori nist ke vaghti karesh ba kasi tamoom misheh oono faramoosh koneh....midoonestam emkan nader shabnam ma ro tanha bezareh...yani misheh shabnam hamster ro be ma tarjih bedeh....na...emkan nadareh...
  hala ham khoshhalam ke dorost fekr kardeh boodam....
  baz gashtat mobarak mahi khoshgele tonge booloor

  پاسخحذف
 53. سلام شهرام جان.خیلی صمیمی و صادقی،تلاشت هم برای ایجاد روابط خوب و موندگاربین دوستات،قابل تقدیره.از داشتن دوستی مثل تو خوشحالم..

  پاسخحذف
 54. ااا
  این همه بگردیم ...فقط یه سکه؟
  :P

  پاسخحذف
 55. kheily khoshalam ke hame gharare dobare bargardan makhsosan sahare(memol)aziz ke kheily dosesh daram .... az shoma ham mamnoon ke tonestit enghadr tasir gozar bashid ...
  BE OMIDE ROZAYE KHOB ...

  پاسخحذف
 56. salam dash shahrame aziz
  man ba on harfet moafegham are naghashi
  mesle bachehae ma naghashast
  manam khili dooseshon daram
  va vaghti mikham yekio az khodam dor konam
  ghosam migire
  albate in faghad dar morede naghashi nist
  hame honara haminam
  ok
  matne jalebi bood
  man khondam
  shad bashi
  agh dr aziz
  mamnon behem sar mizani
  moafagho pirooz bashiiiiii
  30 u
  bye
  ely

  پاسخحذف
 57. salam doctor joon
  chetory ya na?
  man hamishe bade 50 meeiam ke kasi commente mano nabine :d :))

  afarin be shoma
  ke enghadr fekre doostati

  kaash maa ham ye kam mesle shoma boodim ;)

  va sepaas az shabname aziz bekhaatere lotfesh
  hala vaghean sekke midi shabnam joon?

  pesar goleto beboooooos,,,booooooseeeeee aabdaare gonde haaaaaa!!


  touska

  پاسخحذف
 58. vaaaaaaaaaaaaaaai
  che poste toolaniyiiiiiiiiiiii=)))))))
  kheily khoobe ba doostat injoooori hasti shahram jan
  :D:D rasti man nemeeiam khoonatooon toop bazi:D
  vali keblit bazi ro payam=)))))))))))0

  mesle hamishe postat aliye:X:X

  پاسخحذف
 59. khoshhalam Ke dobare hamegi bargashtan:)

  پاسخحذف
 60. kash manam eftekhare ashnay ba in shabnam jan ra dashtam

  پاسخحذف
 61. به چيزي اعتقاد داشتم
  به عشق اعتقاد داشتم
  زماني بس طولاني است که اين احساس در من وجود دارد
  مي توانستم کسي را دوست بدارم
  مي توانستم به کسي اعتماد کنم
  عزيزم: گفتم به کسي اجازه نمي دهم دوباره به قلبم نزديک شود
  گفتم به کسي اجازه نمي دهم
  اما اگر تو از من بخواهي
  فقط مي توانم تصميم را عوض کنم
  و بگذارم براي هميشه به زندگي ام بيايي
  تنها مي توانم قلبم را نثار تو کنم
  و براي هميشه : اينجا در آغوش ات بمانم

  پاسخحذف
 62. salam honey, baba hesabi terekoondi inja ro ke, movafagh bashi nanaz, bazam pishe ma bia...
  shad bashi jigmal...

  پاسخحذف
 63. سلام
  میگن تو کامنت نباید سلام داد.
  من که تو پالیسی یاهو همچین مطلبی رو ندیدم .
  پس

  سلام
  .
  .
  .
  بخوانید و لذت ببرید ولی اصراف نکنید .
  .
  .
  شهرام جان چطوری ؟
  خوبی؟
  واقعاً این کامنت شهرام هم داستانی داره ها !!! باور کن همچین چیزی نوبره !!! اینجا واسه خودش یه بلاگ انجین جداگانه شده .... اِه اِه اِه .... بعضی از کامنت ها اینجا اِنده نمکن ... دوست عزیزی اومده اینجا ... نه یاالله ...نه سلام ... نه هیچی ... اصلاً انگار نه انگار .... سلام به یکی دیگه داده بعد شروع کرده یه دل سیر هم واسه کامنهایی که اینجا دیگه تغییر ماهیت دادن و شدن بلاگ نویسی در کامنت شهرام ، کامنت برا کامنت نوشته رفته .. بابا خیلی باحاله... ولی خوب بگذریم .. اینم یکی از مصادیق و عجایب بود ندیده بودیم حالا دیدیم چیزی نشده که .

  واما بعد :

  شهرام جان ببینم این بلاگ چرخ گردون ماهیتش چیه؟
  .
  .
  میدونی من میگم اسمش رو باید عوض کنی ... مثلاً بولتن داخلی یاهو 360 خوبه؟
  .
  .
  شهرام جان نحوه عملکرد شما در یاهو 360 میتونه سرمشقی باشه برای اونا که گوش شنوا برای شنیدن حرفاشون میخوان .
  .
  .
  با دیدن بلاگت یه ایده جالب به ذهن من وارد شد که میخوام در موردش یه مطلب بنویسم .
  اینو جدی میگم . عنوان مطلب هم میتونه این باشه : چگونه بلاگی پر بیننده داشته باشیم ؟
  .
  .
  بعضی فکر میکنن با نوشتن مطالب جالبه
  بعضی با گذاشتن عکس های مکش مرگ من
  بعضی با اسپم سندینگ آپدیتاشون

  اما این کار دوتا راه داره
  خوب بودن
  سر زدن به وبلاگ دوستان و کانت دادن برای بلاگ اونا

  من غیر از این چیزی نمیبنم
  آدم خوب رو همه دوست دارن
  اگر هم آدم خوبی نیستی ادای خوب بودن رو در بیار و باور کن که خوبی
  یواش یواش این باور کار خودش رو میکنه و آدم خوبی میشی
  و برای دیگران کامنت گذاشتن هم که خوب معلومه که وقتی به دیگران اهمیت بدی دیگران هم بهت اهمیت میدن .

  خوب حالا از این حرفا بگزریم

  در مورد این اتفاقات اخیر من نبودم اون زمان بدونم جریان چس شده
  هرچی بوده بین خوداتون حل میشه
  این مربوط به بحث خرده فرهنگ ها میشه
  اینجا هم یک خرده فرهنگی به نام بلاگر ها رو داریم
  و در دل این خرده فرهنگ
  کامیونیتی دوستان شما هست که من هم حالا دارم سعی میکنیم بشناسمش
  در دل این کامیونیتی بالای یکصد نفر آدم وجود داره که همه چیزارو حل میکنه
  وقتی یک سیستم بزرگ باشه همه چیز در معادله مجموعه های بزرگ حل میشه
  صد نفر مجموعه خیلی بزرگی نیست
  اما اگر ساختار ارتباط همین بلاگ باشه خوبه در صورتی که مکالمات تلفنی و ملاقات حضوری باشه 200 و در صورتی که بیش از 50 درصد دوستان در ماه یکبار همدیگر رو ببینند خوب اینجا دیگه 300 نفر لازم داریم تا مجموعه از مقررات مجموعه های بزرگ تابعیت کنه
  اما و اما من اعتقاد دارم کمتر از روابط حرف بزنیم و بذاریم روابط سیر عادی خودش رو بره
  البته این به بلاگینگ ربطی نداره
  بلاگینگ هر موضوعی میتونه داشته باشه
  میتونه در مورد یک نفر باشه
  کسی رو میشناسم که تنها و تنها در مورد یک نفر مینویسه
  و تمام بلاگش به کالبد شکافی رفتار ها و کردارها و تفکرات اون یه نفر اختصاص داره

  ولی بعد از همه این حرفها

  شهرام
  تو خیلی دوست داشتنی
  و خیلی گلی
  همین و والسلام

  پاسخحذف
 64. سلام شهرام عزیز
  ***********
  این صبح ، این نسیم ، این سفره مهیا شده سبز ، این من و این تو ، همه شاهدند
  که چگونه دست و دل بهم گره خوردند ... یکی شدند و یگانه
  تو از آن سو آمدی و او از سوی ما آمد ، آمدی و آمدیم
  اول فقط یک ذل ذل بود ، یک هوای نشستن و گفتن
  یک بوی دلتنگ و سرشار از خواستن . یک هنوز با هم ساده
  رفتیم و نشستیم ، خواندیم و گریستیم
  بعد یکصدا شدیم . هم آواز و هم بغض و هم گریه
  همنفس برای باز تا همیشه با هم بودن
  ...برای یک قدم زدن رفیقانه ، برای یک سلام نگفته،برای یک خلوت دل خاص،برای یک دل سیرگریه کردن
  ! برای همسفر همیشه عشق ... باران
  **********
  من بازم با اکانت شهرام اومدم
  ;)
  فقط اومدم تشکر کنم ازت بخاطر تمام زحماتی که کشیدی
  شاید فقط من بدونم که تو چقدر زحمت میکشی تا اینجا رو تبدیل به یک محیط دوستانه کنی
  بازم ممنون
  و خوشحالم که سحر هم دوباره برگشته و همچنین دوست دیگه تون سالومه
  منم که مُردم و دوباره زنده شدم
  اما کُجام فقط خدا داند و بس
  ;)
  زیاد شیطونی نکن و پسر خوبی باش تا مامانت برگرده
  و گرنه همه خبرها رو بهش میدم
  توصیه های ایمنی رو هم جدی بگیر


  خواهرت : شبنم - شب آوا

  پاسخحذف
 65. در ضمن دو تا غلط املایی داشتم
  دل دل صحیحش بود

  پاسخحذف
 66. من نتونستم ممتن رو کامل بخونم چون باید دی سی کنم کم می آم ولی هر چی شما بگید کلن

  پاسخحذف
 67. afarin pesare khoob
  behet tabrik migam inke adam betoone digaronokhosh'hal koone neshoone bozorgi on farde va man behet tabrik migam ke enghad bozorgi ke toonesti doobare doostato bargardooni
  in afradi o ke goofti o man nemishnasam vali be ghool to ye jooraei in tavaloodo tabrik migam
  be ghol sahar shayad khode gomshoodashoono peida kardan

  پاسخحذف
 68. Salam shahram khan..

  akharin hastam..vali eibi nadare...!

  dar morede oon chahar javabiaaaaaa...( ke cheghad ham az harchi 4javabieee...bizaram) hich kudoom ro natoonestam entekhab konam....

  man khodam shakhsan...vaghti blogam up mikonam...hatman montazere in nistam ke biano comment bezaran....hala masalan be dalile refaghato doosti...na...vali doos daram ke aghalan ye negahi bendazan..shayad movafegh...shayad mokhalef..ama momkene in jomleha...ye jahaee tarafe moghabel be zehnesh biad...natije giri makhsoose khodesho dashte bashe..kari ke man hamishe too daneshgamon mikoam...neveshte minevisam..tarjome mikonam...
  100ta coppy migiram, be hame midam hata ostada..hala az beine in 100ta coppy shayad 20tash khoonde beshe, az beine in 20ta shayad 15tash roo taghche gozashte beshe....az in 5ta ee ham ke moonde...shayad 2tash khoonde beshe va behesh fek konan...

  In...baraye man arzesh dare..!
  ma...kari nemitoonim bokonim...donya dar jahati dare sogh dade mishe...ke khoda midoone entehash kojas...
  Ama bad nis talash konim..
  ya shayadam az khodemon shoro konim..!
  che ziad shod.!!!
  sharmande...!

  پاسخحذف
 69. salam
  behet tabrik migam ke toonesti dostato bargardooni
  be ghool on doostemon shabnam bazi vaghta ma khodemono goom mikoonim ta peida koonim tool mikeshe
  ba in ke na saman o va na saharo mishnasam vali bargashteshono tabrik migam behet
  khosh bashi

  پاسخحذف
 70. سلام شهرام جان
  تبريك ميگم كه تلاشت به نتيجه رسيد
  بايد قدر دوستاني مثل تو رو دونست

  با سپاس فراوان : شاين

  پاسخحذف
 71. چقدر خاطره...وقتی رفتم تازه فهمیدم
  با خود گفتم...چگونه توانستم از آن همه خاطره دل بکنم؟؟
  ...می دانم به من نگو
  نگو که سنگدل بودم...من با لحظه لحظه یاد آنها تا کنون زنده مانده ام
  نگو بی مرام بودم...من تنها در غم دوری آنها ورق ورق دفتر دیروزم را خوانده ام
  نگو از آنها ساده گذشتم...قبل رفتنم همه دنیایم را پیششان باقی گذاشته ام
  نگو برگرد...خواستی بگو بی مرام بود,دلسنگ بود...ساده گذشت
  اما نگو برگرد...چون دیرگاهیست بر روی دیوار گذشته هام اینگونه کوبیده ام
  ...اون که رفته دیگه هیچ وقت نمی یاد

  پاسخحذف
 72. این گونه باز
  عصاره ی سالها پوسیدگی ام را
  به این خاک غریب می بخشم
  تا شاید جایی ،
  ...روحی با آوایی دوباره بزایدم
  تا شاید در جایی که سیاهی رنگ خدا...رنگ تولد نیست
  آری...سالها تحملم را به عقهای می سپارم
  ...که ویاریست بر این از نو زایشم
  زایشی که دیگر در آن طرح گل رس...دلیل انسانیت نیست
  آری...سالها حس گرم سوختنم را به آغوشی تحفه می کنم
  که در فراسویش منی زاده شود
  ...منی که نوید عمری دوباره در خود روییدن است
  ...منی که شاید در آن,دیگر از تنهایی نپوسیدن است
  آری تنها به آن خیال است که پس می اندازم ته مانده ی کوتاه عمری در تباهی خفتنم را
  !!!و امید آنکه بخشد خدایم این بار امید انداختنم را

  پاسخحذف
 73. طوفانی به پا کردی شهرام
  بهترین کار ممکنو انجام دادی
  امیدوارم بتونیم جبران کنیم

  تا یادم نرفته
  باقی رفقا
  بیائید همت کنیم و ماریا رو هم برگردونیم

  پاسخحذف
 74. طوفانی به پا کردی شهرام
  بهترین کار ممکنو انجام دادی
  امیدوارم بتونیم جبران کنیم

  تا یادم نرفته
  باقی رفقا
  بیائید همت کنیم و ماریا رو هم برگردونیم

  پاسخحذف
 75. نوشته هات خیلی گرمند...یه آن احساس کردم متنایی که الان نوشتم به درد چنین صمیمیتی نمی خوردند
  !!!

  پاسخحذف
 76. سلام دوست مهربانم ! اول از همه باید عذرخواهی کنم که دیر سر زدم


  شهرام عزیز ! گاهی وقت ها کلمات هم از بیان یک احساس عاجز می ماند
  کاری که تو کردی تنها توسط یک انسان با روحی پاک و قلبی مملو از عشق
  امکان پذیر بود . دوستی واقعی که هر کسی آرزویش را دارد


  می دانم که مانند برف بر روی غم های دوستانت ذوب شدی تا ثابت کنی
  هنوز هم واژه ای به نام دوستی معنا دارد که تنها برای اهل آن قابل درک است
  البته آن هایی که با روشی زیبا و ماهرانه آن قدر با کلمات بازی می کنند تا بتوانند
  گوشه ای از عظمت این مهر و محبت را نشان دهند (که البته در عمل خبری
  از آن نیست ) یا آن هایی که دوستانی را به لیست خود دعوت می کنند و سپس
  بدون ابراز دلیلی آن ها را حذف می کنند و آن هایی که تنها برای پاسخ سوالات
  و برطرف کردن کنجکاوی هایشان خود را مشتاق به دوستی نشان می دهند و پس از
  آن از گردونه دوستی خارج می شوند ، هیچ وقت نمی توانند عظمت این واژه
  را دریابند


  پس دوست با ارزش و مهربانم ، قدر خود بدان
  به خاطر تمام محبت هایت از تو سپاسگزارم

  دوستدار همیشگی تو
  شادی

  پاسخحذف
 77. رفقا
  بیائید همت کنیم و ماریا رو هم برگردونیم

  پاسخحذف
 78. Aval Baiad Tashakkor Konam Babate Inke Mano Be Jametoun Paziroftin,
  Dovom Baiad Begam Poste Jalebi Boud, Mamnounam ...
  Sevom Inke Nameye Khaharam Shabnam Vaghean Ziba Boud Va Delneshin, Harche Az Del Baraiad Lajaram Bar Del Neshinad. Az Inke Dobareh Shabnam Bargashte HAM Vaghean Masrouram, Rasti Baiad Begam Manam Ham Esmet Hastam Va Az In Babat Khoshhalam.
  Axe Mano Kei Kashi Mikoni? ( Cheshmak )
  Paiandeh Bashi Va Aftabi
  Be Omide Didar
  Shahram Behniya

  پاسخحذف
 79. bazam ke man hichkio nemishnasam:(

  پاسخحذف
 80. salam. in hame commentet mano ovord! khoshhalam ke doostat bar migardan. bazgashte har ye nafar ghanimate. vamersi ke nameye samimaneye shabnam ro chap kardin.

  man ham apidam va mamnoon misham behem sar bezani.
  www.run-away.blogfa.com

  پاسخحذف
 81. shahram indafe matnet ro khondam joz on namehe :-" , shahram rast migi man shadidan ba bazi harfat moafegham :D

  پاسخحذف
 82. mary khanoom kamelan bat movafegham, khob gofti.
  dash shahram en name bod ya tomar????

  پاسخحذف
 83. shahrame aziz
  chand vaghte ke kami nakhosham
  amma jayenegarani nist
  hala ke bahat harf mizanam behtaram/ya behtare begam khobam
  cheghadr khob ke inghadr dele safo pako sadeghi dary
  ke inghadr por ehsase
  dadash shahram
  rastesh daram lang langon pa be paton miyam
  ghabl az khondane poste ghablit
  mikhastam manam baraye hamishe blog ro bebandam
  rastesh harfaye delam ziyade
  inja kheyli ranjide shodam shahram
  amma mirizam to delam
  nemidonam dadashi
  nemidonam chetor begam
  shayad jolo palasamo jam konam
  felan be khatere dele pake shomast ke lang langon ham ke shode bahaton miyaym
  fadaye to
  babak

  پاسخحذف
 84. man in rooza kheili gereftar boodam ...ham mashghale kari dashtam ham roohi mazerat mikham ke dir oomdam

  in ghesmate shabnamo ke khoondam ashkam dar oomad :(

  akhe az doostaye khoob eman bood :(


  dar morede baghiye ham bayad begam

  ke hamishe moafagh bashi dar kenar doostat:)

  moraghebe khodet bash

  to fekre ye post boodam vase to bezaram engar bayad amigh tar fek konam

  پاسخحذف
 85. khofshehalet doostat terekoondana blogo ;)

  :d

  پاسخحذف
 86. چرا اینقدر اصرار دارین دیگران اینجا رو ترک نکنن؟این دنیای احمقانه رو که ما ها برای فرار از تنهایی برای خودمون ساختیم؟بیشتر کسایی که اینجان یه جورایی تو زندگیشون کم و کسری دارن اما نمی خوان به روی هم بیارن

  پاسخحذف
 87. hala shabnamo az koja peida konim????

  پاسخحذف
 88. خوشحالم از اینکه دوستان دوباره به جمع 360 برگشتن

  موفق و پایدار باشی رفیق

  پاسخحذف
 89. یه کف مرتب به افتخار داداش شهرام
  ایول داری داش
  دمت گرم
  همیشه خوش خبر باشی

  پاسخحذف
 90. یه کف مرتب به افتخار شهرام
  ایول داری داش
  دمت گرم
  صفاتو عشق است
  خوش خبر باشی همیشه

  پاسخحذف
 91. وای چقدر طولانی بود ومجبور بودم همه رو بخونم
  اولا کامنت نذاشتن ...اره ....دلیل بر نخوندن نیست
  راستش من با همه گزینه ها موافقم به شدت
  همه ش درسته
  اما چون اخرین گزینه طرفدار نداشت فقط به خاطر دل اون... بهش رای دادم
  دوما به شدت با همه حرفای بالا موافقم
  من تغییرات به شدت عمده زندگی و احساسموخیلی مدیون دوستان و محیط اینترنت هستم
  به شدت
  و غلیظ
  و اسیدی

  پاسخحذف
 92. باب یه کم مطالبتو قیچی کن، میدونی که توی دنیای امروزی هیشکی وقت زیادی نداره... اگه خلاصه بنویسی یا بصورت سریالی، منظورم قسمتش کنی فکر کنم خیلی بهتر باشه....
  در مورد این مطلبت، باید بگم هیچی نفهمیدم!!!
  زنده باشی

  پاسخحذف
 93. وای چقدر طولانی بود ومجبور بودم همه رو بخونم
  اولا کامنت نذاشتن ...اره ....دلیل بر نخوندن نیست
  راستش من با همه گزینه ها موافقم به شدت
  همه ش درسته
  اما چون اخرین گزینه طرفدار نداشت فقط به خاطر دل اون... بهش رای دادم
  دوما به شدت با همه حرفای بالا موافقم
  من تغییرات به شدت عمده زندگی و احساسموخیلی مدیون دوستان و محیط اینترنت هستم
  به شدت
  و غلیظ
  و اسیدی

  پاسخحذف
 94. خوشحالم از اینکه دوستان دوباره به جمع 360 برگشتن

  موفق و پایدار باشی رفیق

  پاسخحذف
 95. طوفانی به پا کردی شهرام
  بهترین کار ممکنو انجام دادی
  امیدوارم بتونیم جبران کنیم

  تا یادم نرفته
  باقی رفقا
  بیائید همت کنیم و ماریا رو هم برگردونیم

  پاسخحذف
 96. سلام شهرام جان
  تبريك ميگم كه تلاشت به نتيجه رسيد
  بايد قدر دوستاني مثل تو رو دونست

  با سپاس فراوان : شاين

  پاسخحذف
 97. salam
  behet tabrik migam ke toonesti dostato bargardooni
  be ghool on doostemon shabnam bazi vaghta ma khodemono goom mikoonim ta peida koonim tool mikeshe
  ba in ke na saman o va na saharo mishnasam vali bargashteshono tabrik migam behet
  khosh bashi

  پاسخحذف
 98. Salam shahram khan..

  akharin hastam..vali eibi nadare...!

  dar morede oon chahar javabiaaaaaa...( ke cheghad ham az harchi 4javabieee...bizaram) hich kudoom ro natoonestam entekhab konam....

  man khodam shakhsan...vaghti blogam up mikonam...hatman montazere in nistam ke biano comment bezaran....hala masalan be dalile refaghato doosti...na...vali doos daram ke aghalan ye negahi bendazan..shayad movafegh...shayad mokhalef..ama momkene in jomleha...ye jahaee tarafe moghabel be zehnesh biad...natije giri makhsoose khodesho dashte bashe..kari ke man hamishe too daneshgamon mikoam...neveshte minevisam..tarjome mikonam...
  100ta coppy migiram, be hame midam hata ostada..hala az beine in 100ta coppy shayad 20tash khoonde beshe, az beine in 20ta shayad 15tash roo taghche gozashte beshe....az in 5ta ee ham ke moonde...shayad 2tash khoonde beshe va behesh fek konan...

  In...baraye man arzesh dare..!
  ma...kari nemitoonim bokonim...donya dar jahati dare sogh dade mishe...ke khoda midoone entehash kojas...
  Ama bad nis talash konim..
  ya shayadam az khodemon shoro konim..!
  che ziad shod.!!!
  sharmande...!

  پاسخحذف
 99. afarin pesare khoob
  behet tabrik migam inke adam betoone digaronokhosh'hal koone neshoone bozorgi on farde va man behet tabrik migam ke enghad bozorgi ke toonesti doobare doostato bargardooni
  in afradi o ke goofti o man nemishnasam vali be ghool to ye jooraei in tavaloodo tabrik migam
  be ghol sahar shayad khode gomshoodashoono peida kardan

  پاسخحذف
 100. salam dash shahrame aziz
  man ba on harfet moafegham are naghashi
  mesle bachehae ma naghashast
  manam khili dooseshon daram
  va vaghti mikham yekio az khodam dor konam
  ghosam migire
  albate in faghad dar morede naghashi nist
  hame honara haminam
  ok
  matne jalebi bood
  man khondam
  shad bashi
  agh dr aziz
  mamnon behem sar mizani
  moafagho pirooz bashiiiiii
  30 u
  bye
  ely

  پاسخحذف
 101. ااا
  این همه بگردیم ...فقط یه سکه؟
  :P

  پاسخحذف
 102. سلام شهرام جان.خیلی صمیمی و صادقی،تلاشت هم برای ایجاد روابط خوب و موندگاربین دوستات،قابل تقدیره.از داشتن دوستی مثل تو خوشحالم..

  پاسخحذف
 103. Shahram!Eteraf mikonam ke nakhundam,emruz avalin midtermo dadam va hesaabi busy hastam.
  take care.

  پاسخحذف
 104. اینجا یه عالمه جا واسه حرف دل هست و ایضا "دق دل

  این نوشتار و رفتار ماست که معلوم می کنه ما اهل کدوم

  یک از این دو گروهیم
  موفق باشید

  پاسخحذف
 105. مدت زیادی است که اینجا هستم
  اما به تازگی وارد این جمع بزرگ و پر مهر شما شدم
  که بوی خوش صداقت و دوستی می دهد
  که می شود گفت
  شنید
  و آرام بود بی هراس از...
  می شود هستی را به کمال رساند و پر کشید
  زیستن دوباره است
  باشد که همیشه در روشنایی بودن به سر بریم
  بهترین آرزوها را برای تمامی دوستان دارم
  ...
  تا همیشه
  موفق و پیروز باشید

  پاسخحذف
 106. شبنم عزیز
  اومدن دوباره شما به این محیط منو واقعا خوشحال کرد

  بعضی از دوستای اینجا واقعا فوق العاده هستن.نبودنشون منو خیلی ناراحت میکنه

  پاسخحذف
 107. 1زنی هنوز می نویسد۴/۲۲/۱۳۹۰ ۶:۴۹ بعدازظهر

  che khub ke hame dobare dore ham khahand bud.be omide hamishe amighane samimi budan...

  پاسخحذف
 108. wOOOOOO00000OOoooW!!!!!!!!!!!!!!!!!
  khube ma ham ye modat 360emun o tatil konim ....
  bebinim ma ram kasiiiii enghadr tahvilll migire...:)..:D

  پاسخحذف
 109. سلام اقا شهرام
  اقا ميخواهيد نظر نديم چرا سولات سخت سخت ميپرسين ؟ ماشاله همه چي رو كه تخصصي اش كردين نقاشي شعر حشره شناسي جانئر شناسي
  دوست يابي و غيره و غيره
  خوب از اين به بعد اصلا ما نظر نميديم
  دست شما درد نكنه

  شكلك خنده
  كامنت نوشتن نشونه محبت و دوستيه حالا هر چند كه در اون مورد اطلاعاتي نداشته باشي

  فداتون

  پاسخحذف
 110. kolbeye ghahveyie shahram male hamas vase hamineke injaro entekhab kardam baraye shekastane rozeye sokotam.bahaneyi shod baraye inke beheton begam mane honar dostam be kolbeye shoma sar mizadam az delaton khabar dashtam va doa mikonam dige bazi chizaro nabinam.shomam doa konid.

  پاسخحذف
 111. salam be hameye shomahayike ghalameton shode ghazaye zaman .modate kotahieke mishnasameton yeho chakh gardon mano toye in shahre kochiketon raha kard .ba neveshtehaton chizhayi yad gereftam ama joz sokot chizi baraye goftan nadashtam.ba ghalameton taktaketono shenakhtam.ba dostaraton heseton kardam .ama afsos ke shahede koche parastohaye ziadi bodam.ama khoshhalam vaghti mibinam yeki be kolbeye chobish barmigarde.kolbeye man rangie male shoma chetor?

  پاسخحذف
 112. یه دوستی دارم(بهتر از شما نباشه)انقدر دوستش دارم که بعضی مواقع وقتی برام فقط یه سلام میذاره انگاری دنیا رو بهم دادن
  امثال این دوستان کم هستند ولی هستند

  برای همه ی اونایی که مثل شهرام هستند.

  من به تو معتاد شدم
  و کار اخر شد
  یا می پنداری که آغاز شد؟
  سوزنی زرین و مخدر
  حضور تو را در شریانهای من می کارد
  و زبانت را در سینه ام
  تا کوبشهای قلب بیدار شود


  غادت السمان

  پاسخحذف
 113. سلام

  آقا شهرام تبریک می گم و درود می فرستم به خاندانت.
  شهرام آنقدر قلب مهربانی داری که دوست دارم صورتت را بگیرم و چنتا ماچ(بوسه)آبدار بکنمت.
  شهرام جون چی بگم جز اینکه از خجالت سرم را پایین انداختم و حتی به عکست نمی توانم نگاه کنم.
  حق با تو هست به خدا.

  شهرام جون ما رو دریاب،یک شهر زیبا برات می فرستم ولی ساده و با معنی بخونش.

  نکونه سر سری ازش بگذری یا باید برام معنیش کنی.

  دوستم داشته باش باد ها دل تنگند
  دست ها بیهوده چشمها بی رنگند
  دوستم داشته باش شهر ها می لرزند
  برگ ها می سوزند
  یاد ها می گندند.
  باز شو تا پرواز
  سبز باش با آواز
  آشتی کن با رنگ
  عشق یازی با ساز
  دوستم داشته باش
  سیب ها خشکیده
  یاس ها پوسیده
  شیر هم ترسیده
  دوستم داشته باش
  عطر ها در راهند
  دوستت دارم ها آه چه کوتاهندد
  دوستت خواهم داشت بیشتر از باران
  گرم تر از باران
  داغ چون تابستان
  دوستت خواهم داشت
  شاد تر خواهم شد
  ناب تر
  روشن تر
  دوستم داشته باش
  برگ را باور کن
  آفتابی تر شو
  باغ را از بر کن
  دوستم داشته باش
  عطر ها در راهند
  دوستت دارم ها آه چه کوتاهند
  خواب دیدم در خواب آب آبی تر بود
  روز پر سوز نبود
  زخم شرم آور بود
  خواب دیدم در تو
  رود از تب می سوخت
  نور گیسو می بافت
  باغچه گل می دوخت
  دوستم داشته باش عطر ها در راهند
  دوستت دارم ها آه چه کوتاهند  دوست دارم شهرام خیلی زییاد

  با درود و سپاسی در خور شما:ستار(کسی که دوست داره برادر کوچک تو باشد)
  بوسه جادویی تو شهرام جون کشف دوباره شراب بود.

  پاسخحذف
 114. من همیشه اخرم با وجود اینکه قدم کوتاهه.اخه چرا؟

  پاسخحذف
 115. ahvale dash shahram gole golab: :)
  hale shoma chetore?!
  khob POST indafatam khondam , gheir az oon namehe, vala didam ziade KORKHIDAM :), goftam badan. ama khob ba harfat movafegham dadash, makhsosan ba oon tikash ke harkasi dar hade takhasose khodesh begeoo benevise.
  dar kol hal kardam DADASH.
  eeeeZZZZZZZAAAAATTT ziad. :) LOL lol. (ALAN TAVAHOM LOTI GARI ZADAM)

  SHAD BASHI.
  CAPTAIN....

  پاسخحذف
 116. to ke kheyli khoda minevesi in az u,
  amma man ke khoreye jayeze va bordan hastam harchi bakhodam khastam klanjar beram ke betoonam oon matne toolanio bekhoonam nashod,?
  nemidoonam shayad chon ye dokthar neveshte,
  va oona ham harfe gheyre ehsasi nadaran to katam naraft,
  kholase dame shoma garm nafaset payande

  پاسخحذف
 117. سلام شبنم جان
  خوشحالم که دوباره مدونم و نمگم را پیداش میکنم که باهاش حرف بزنم، شبنمی، شاید گفتنش درست نباشه و منت هم گردن کسی نمیذارم، ولی سر زدن به بلاگ 360 و نوشتن مطلب هر چند در حد کم، واقعا برایم وقت گیره، اصلا شخصی با مشغله زیادی در حد من، وبلاگ نویسی براش در اصل مضره، بار ها شده که به خاطر همین 360 ، از کارم موندم

  این حرفارو میزنم نه برای اینکه برای شما و یا دیگران کلاس بذارم، اصلا، ولی انگیزه ای منو پای این کامپیوتر و این 360 کاشته، اونم احترام به دوستان و قدر دانی از محبت دوستان است
  اینجا دنیای انتخاب هم هست، ما ها خیلی راحت و بدون تعارف میتونیم آدمهای بچسب و نچسبو از هم جدا و دلخواه مونو انتخاب کنیم، با کسی عقد دائم تحمیلی نبسته ایم، اما زمانی که کسی را به محدوده رضایت خود راه دادیم، پس واقعا دوستش داریم، این به نظر شما انگیزه ای قوی برای تداوم دوستی نیست؟

  راستش را بخواهی ، من از رفتن بی اطلاع شما ، رنجیده خاطر شدم، یعنی اصلا با توجه به شناختم از شما، قابل هضم نبود،
  رفتی و پشت سر خودتو نگاه نکردی و تمام کانال های ارتباطی با دیگران را بستی
  من حتی واست در مسنجر پیغام دادم که بابا یه شماره تلفن به من بده، بهت زنگ بزنم ولی دریغ از یه جواب
  ببین این کارات کتک داره، حالا یه روزی دوباره تو این تهرون پیدات میشه، برف هم که داره میاد، دوباره با این بروبچه ها ملاقات میکنی، خب دیگه مابقی رو خودت حدس بزن
  الان هم که برگشتی، واسه ما چیستان گذاشتی، آخه زن، کی میخوای از این مدونم و نمیگم بازی دست ورداری؟

  پاسخحذف
 118. shahraame aziz
  baa in ke baavaresh baraam sakhte ke to bedoone daashtane etela aat nazar raajebe chizi bedi o bi rabt harf bezani, ama baazam be maraamo mardoonegit ke eteraaf be eshtebaah kardio delaaye shekastaro be dast aavordi.
  omidvaaram kesi invara dige peydaash nashe ke inghadr birabt ke migi harf bezane.
  kaash be jaaye mosaabeghe daadan baraye pooze be khaak maloondan, dorehamiye mofid daashte baashimo az doostai ke ranjoondimeshoon jaaye bi rabt harf zadan, agar az shereshoon chizi nemifahmim, az naghshaai ke keshidan sar dar nemiarim, azashoon raajebeshoon soal konim 2 gheroon bere roo savaademoon.
  piroozo sabzo sarboland baashid
  sara

  پاسخحذف
 119. baloote abi,arezooye soorati۴/۲۲/۱۳۹۰ ۶:۴۹ بعدازظهر

  DADASH SHAHRAM JOONAM,GHORBOONE OON SAFA O MARAM O MAREFATET
  BERAM,IN YEKKIYO VASE KHODET MINEVISAM:
  BE GHOLE ASAL:HHHHHHHHHHGGGGUUUUUUUUUUUUUUUUUUGGGGGGGGGGGGGGGG
  GGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG & BBBBBBBBBBBBBBBOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
  OOOOOOOOOOOSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
  KHOSH BAD SARETAN,KHANDAN LABETAN,SHADAN DELETAN;


  YA ALI


  dadash koochike(bluetoothe khodet)

  پاسخحذف